Fatum przełamane! Zdecydowane zwycięstwo siatkarek Chemika w pierwszym meczu LM

Chemik – Fatum 3:0.

W spotkaniu 1. kolejki grupy E Ligi Mistrzyń siatkarki Grupa Azoty Chemika Police wygrały z węgierskim klubem Fatum Nyiregyhaza 3:0. W tej grupie rywalizują jeszcze Imoco Volley Conegliano z Włoch oraz serbski ŽOK Ub.

Spotkanie mistrzyń Polski z czołową węgierską drużyną miało jednostronny przebieg. Policzanki od początku pierwszego seta kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku (7:3, 16:8). Naiane Rios asem serwisowym ustaliła wynik tej partii na 25:11.

Dwa kolejne sety miały podobny scenariusz. Ton wydarzeniom na parkiecie nadawały gospodynie i jedyną niewiadomą były rozmiary zwycięstwa. W drugiej partii, w której w pewnym momencie był wynik 15:3, rywalki ugrały trzynaście oczek, w trzeciej – czternaście. Dwa ostatnie punkty w tym spotkaniu przyniosły policzankom skuteczne ataki Martyny Łukasik.

Skrót meczu Chemik – Fatum:

Policzanki dominowały w ataku, lepiej punktowały blokiem (13–2) oraz zagrywką (3–0) i popełniły mniej błędów od rywalek. MVP: Agnieszka Kąkolewska.

Grupa Azoty Chemik Police – Fatum Nyiregyhaza 3:0 (25:11, 25:13, 25:14)

Chemik: Marlena Kowalewska, Agnieszka Kąkolewska, Iga Wasilewska, Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Czyrniańska, Bajana Milenkovic – Maria Stenzel (libero) oraz Naiane Rios, Martyna Łukasik, Aleksandra Żurawska (libero), Marta Pol, Katarzyna Połeć, Aleksandra Lipska. Trener: Jacek Nawrocki.
Fatum: Raica Wasiliewa, Genesis Francesco Machado, Andrea Pinter, Nikola Radosova, Aleksandra Laszop, Beata Vaida – Fruzsina Toth (libero) oraz Dalma Toth (libero), Katerina Glavinic. Trener: Nemeth Szabolcs.