Jacek Nawrocki: Nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek straty z zespołami z Węgier i Serbii

Siatkówka
Jacek Nawrocki: Nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek straty z zespołami z Węgier i Serbii
fot. PAP/Marcin Bielecki
Trener siatkarek Chemika Jacek Nawrocki.

Siatkarki Grupa Azoty Chemika Police pokonały w Szczecinie węgierski zespół Fatum Nyiregyhaza 3:0 na inaugurację występów w Lidze Mistrzyń. – Grupę mamy taką, że nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek straty z zespołami z Węgier i Serbii, a mecze przeciwko Conegliano będą dla nas nagrodą – powiedział po meczu trener Jacek Nawrocki.

Zwycięstwo w spotkaniu z debiutującym w LM zespołem węgierskim był niejako obowiązkiem Chemika. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem ekipy mistrza Polski 3:0 (25:11, 25:13, 25:14).

 

Zobacz także: Zdecydowane zwycięstwo siatkarek Chemika w pierwszym meczu LM

 

Po meczu powiedzieli:

 

Agnieszka Kąkolewska (środkowa Chemika, MVP meczu): – Spodziewałam się trochę trudniejszego spotkania. Dla mnie, zresztą – jak pewnie kilku moich koleżanek, ten mecz był szczególny pod tym względem, że po raz pierwszy zagrałam w barwach Chemika w szczecińskiej Netto Arenie. Liga Mistrzyń to takie rozgrywki, w których stawia się na walkę i my tę walką dzisiaj pokazałyśmy. Cieszę się, że udało mi się w tak krótkim spotkaniu wykonać 12 bloków, ale także cieszy minie moja zagrywka, która odrzuciła rywalki od siatki i pozwalała nam na wyprowadzanie kontrataków.

 

 

Jacek Nawrocki (trener Chemika): – Wyszliśmy na boisko skupieni i skoncentrowani. Nie było momentu byśmy drżeli o stratę seta. W grze mojego zespołu podobało mi się, że nawet w chwilach, kiedy rywalki maksymalnie ryzykowały zagrywką, my nie traciliśmy koncentracji i cały czas kontrolowaliśmy sytuację. Grupę mamy taką, że nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek straty z zespołami z Węgier i Serbii, a mecze przeciwko Conegliano będą dla nas nagrodą.

 

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZYŃ SIATKAREK

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie