Liga Mistrzów: Manchester City - Paris Saint-Germain. "Obywatele" górą w hicie kolejki

Manchester City wygrał z Paris Saint-Germain w środowym hicie Ligi Mistrzów.

Manchester City pokonał Paris Saint-Germain 2:1 w środowym hicie Ligi Mistrzów. Bramki dla gospodarzy zdobyli Raheem Sterling i Gabriel Jesus, z kolei honorowe trafienie dla gości odnotował Kylian Mbappe.

Od początku w tym spotkaniu przeważał Manchester City. Podopieczni Pepa Guardioli sprawnie konstruowali akcje i przenosili ciężar gry pod bramkę Keylora Navasa. Pierwsza okazja do strzelenia gola przyszła już w piątej minucie, ale świetną interwencją popisał się Kostarykańczyk, a piłkę z własnej linii bramkowej wybił Presnel Kimpembe.

Przewaga City trwała, ale nie przekładało się to na rezultaty w postaci bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę z bezbramkowym remisem, a tuż po rozpoczęciu drugim na prowadzenie wyszli paryżanie.

Cała drużyna wyszła do ataku na bramkę Edersona, a długie podanie z lewej strony przejął w polu karnym zupełnie niepilnowany Kylian Mbappe. Francuz pewnie wbił piłkę do siatki w 50. minucie dając prowadzenie swojej drużynie.

Przełom przyszedł w 63. minucie gdy w pole karne z prawej strony dośrodkował Kyle Walker. Futbolówka musnęła jeszcze Gabriela Jesusa, a zamieszanie wykorzystał ostatecznie Raheem Sterling, który wślizgiem wpakował piłkę do siatki PSG doprowadzając do stanu 1:1.

Nieco ponad dziesięć minut później Anglicy podwyższyli wynik za sprawą kolejnej wrzutki z prawej strony. Piłka po podaniu dotarła do Jesusa, który uderzył ją wprost do bramki Navasa. "Obywatele" prowadzili 2:1.

Do ostatniej minuty rozpaczliwe próby wyrównania podejmowali paryżanie, ale za każdym razem na posterunku stawał Ederson lub jeden z obrońców "The Citizens". Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy.

Manchester City - Paris Saint-Germain 2:1 (0:0)

Bramki: Raheem Sterling 63, Gabriel Jesus 76 - Kylian Mbappe 50