Liga Mistrzyń: Kolejne zwycięstwo rekordzistek z Conegliano

Siatkarki Imoco Volley bronią trofeum wywalczonego w poprzednim sezonie.

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police od pewnego zwycięstwa nad węgierskim Fatum Nyiregyhaza 3:0 rozpoczęły rywalizację w Lidze Mistrzyń. W tej samej grupie ekipa A. Carraro Imoco Conegliano, w której występuje Joanna Wołosz, pewnie wygrały u siebie w trzech setach z serbskim ZOK Ub.

Występujące w grupie E policzanki nie pozostawiły złudzeń debiutującym w LM Węgierkom, które w żadnym secie nie zagroziły gospodyniom. W tej samej grupie gra obrońca trofeum A. Carraro Imoco Conegliano, w którym występuje Joanna Wołosz. Włoszki także dość pewnie wygrały u siebie z serbskim ZOK Ub 3:0, odnosząc jednocześnie 75. zwycięstwo z rzędu we wszystkich oficjalnych rozgrywkach. Tym razem reprezentantka Polski nie pojawiła się na parkiecie.

W grupie E Developres po tie-breaku wygrał z niemieckim Dresdner SC i na początek zmagań dopisał sobie dwa punkty. W drugim spotkaniu tej grupy Lokomotiw Kaliningrad Region z Malwiną Smarzek w składzie wygrał z ukraińskim SC Prometej Dnipro 3:0. Polka zdobyła 16 punktów i była najskuteczniejszą zawodniczką swojego zespołu.

Do ćwierćfinału awansują zwycięzcy pięciu grup oraz trzy drużyny z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

Wyniki meczów 1. kolejki Ligi Mistrzyń CEV:

grupa A

Developres Bella Dolina Rzeszów – Dresdner SC 3:2 (25:10, 19:25, 25:15, 22:25, 15:9)
Lokomotiw Kaliningrad Region – SC Prometej Dnipro 3:0 (25:21, 25:19, 25:23)