Pekin 2022: Chinka medalową nadzieją Norwegii w skokach narciarskich

Zimowe
Pekin 2022: Chinka medalową nadzieją Norwegii w skokach narciarskich
fot. PAP/EPA

Adoptowana przed 17 laty przez norweskie małżeństwo chińska dziewczynka jest dzisiaj medalową nadzieją Norwegii w skokach narciarskich na zimowej olimpiadzie w Pekinie. 18-letnia Thea Minyan Bjoerseth przyleciała do Norwegii jak miała roczek.

„Teraz po raz pierwszy jadę w odwrotnym kierunku i będzie to wielkie wydarzenie zarówno dla mnie jak i moich rodziców. Nie wyglądam jak typowa Norweżka, lecz tak się czuję. Urodziłam się w Chinach, ale wychowałam tutaj. Z pewnością w Pekinie będę miała wiele zbliżeń lokalnych kamer telewizji co mnie tylko cieszy” - powiedziała aktualna mistrzyni świata juniorów z Lahti (2021).

 

ZOBACZ TAKŻE: Setki potraw w olimpijskim menu dla sportowców w Pekinie

 

W tegorocznych mistrzostwach świata w Obersdorfie zajęła siódme miejsce indywidualnie, lecz zdobyła brązowy medal drużynowo.

 

Równolegle ze skokami uprawia kombinację norweską i uczęszcza do gimnazjum sportowego w Lillehammer. Szkoła ta powstała po zimowych igrzyskach w tym mieście w 1994 roku i wykorzystuje do treningów obiekty olimpijskie.

 

W klasie skoków narciarskich kończyli ją Sigurd Petersen, Robert Johansson, Anders Fannemel, Kenneth Gangnes, Lars Bystoel i Maren Lundby. W klasie biathlonu najbardziej znani absolwenci to Tarjei Boe i Tiril Eckhoff.

 

Przy absencji dwóch najlepszych skoczkiń, Maren Lundby i Eirin Kvandal teraz Bjoerseth stala się filarem drużyny, która jak nie ukrywa norweska federacja narciarska liczy na podium i to na najwyższy stopień.

MP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie