PŚ w short tracku: Udany dzień Natalii Maliszewskiej w Dordrechcie

Zimowe
PŚ w short tracku: Udany dzień Natalii Maliszewskiej w Dordrechcie
fot. Cyfrasport
Natalia Maliszewska

Natalia Maliszewska awansowała do ćwierćfinału na 500 m i półfinału na 1500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku, które odbywają się w holenderskim Dordrechcie. Pozostali Polacy odpadli we wcześniejszych rundach.

Na 1500 m Maliszewska zaczęła od drugiego miejsca w eliminacjach i trzeciego w ćwierćfinale. Na swoim koronnym dystansie 500 m była z kolei dwukrotnie pierwsza (w preeliminacjach i eliminacjach) i bez problemu zakwalifikowała się do ćwierćfinału.

 

Kolejne starty w tych konkurencjach, w tym finały, zaplanowano na sobotę.

 

Na krótszym dystansie w preeliminacjach odpadła Nikola Mazur, a w eliminacjach Patrycja Maliszewska, starsza siostra Natalii. Na 1500 m na ćwierćfinale starty zakończyły Gabriela Topolska i Kamila Stormowska.

 

Z kolei w rywalizacji mężczyzn na 1500 m Paweł Adamski odpadł w eliminacjach, a Diane Sellier i Michał Niewiński - w ćwierćfinale. Na 500 m Niewiński oraz Łukasz Kuczyński nie przebrnęli preeliminacji, a Sellier - eliminacji.

 

Biało-czerwoni startowali w czwartek również w sztafecie mieszanej na 2000 m. Kuczyński, Natalia Maliszewska, Niewiński i Stormowska uplasowali się na czwartej pozycji w swoim wyścigu i nie wystąpią w półfinale.

 

W piątek rozpocznie się rywalizacja na 1000 m oraz sztafet mężczyzn na 5000 m i kobiet na 3000 m. Zawody w Dordrechcie, będące ostatnią szansą na uzyskanie kwalifikacji na igrzyska w Pekinie (4-20 lutego), potrwają do niedzieli.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie