Słynny węgierski trener pływania oskarżony o nękanie, zrezygnował z pracy w federacji

Inne
Słynny węgierski trener pływania oskarżony o nękanie, zrezygnował z pracy w federacji
fot. PAP/EPA

Słynny węgierski trener pływania 64-letni Gyorgy Turi, oskarżony o nękanie fizyczne i psychiczne przez wielokrotnego medalistę olimpijskiego i mistrzostw świata Laszlo Cseha, ogłosił w czwartek rezygnację z pracy w tamtejszej federacji.

Kilka tygodni temu Cseh ujawnił, że padł ofiarą "terroru psychicznego" ze strony Turiego, który był jego szkoleniowcem do 2014 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski wyróżniony. Został wybrany najlepszym piłkarzem roku

 

Cseh, który za kilka dni skończy 36 lat, pożegnał się z wyczynowym pływaniem po igrzyskach w Tokio. W jego dorobku są dwa tytuły mistrza świata i sześć medali (cztery srebrne, dwa brązowe) olimpijskich.

 

Po nim kilku innych pływaków opowiedziało o przemocy, a jeden z nich twierdził, że Turi był nazywany "carem", a swoich zawodników porównywał do świń, gdy przybierali na wadze.

 

- W węgierskim pływaniu nie ma miejsca na nadużycia - napisano w komunikacie wydanym przez węgierską federację pływania.

 

Turi nie ukrywał, że w trakcie pracy były sytuacje, kiedy stosował przemoc (np. miał rzekomo uderzać drewnianym kijem), ale w ostatnich wywiadach bronił swoich metod. "Niech pierwszy rzuci kamieniem we mnie ten, kto nigdy nie wyjmował dziecka z wody za włosy w latach 80. w sposób bardziej agresywny niż to, co dziś jest akceptowane" - powiedział niedawno szkoleniowiec.

 

Pływanie jest bardzo popularnym sportem na Węgrzech, a reprezentanci tego kraju należą do najlepszych na świecie.

PS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie