Trener piłkarzy Danii Kasper Hjulmand laureatem nagrody "Szef roku"

Piłka nożna
Trener piłkarzy Danii Kasper Hjulmand laureatem nagrody "Szef roku"
fot. PAP

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Danii Kasper Hjulmand otrzymał prestiżową nagrodę „Szef roku” przyznawaną przez duński związek zawodowy menedżerów i kadry kierowniczej (Lederne).

- Zwykle nagrodę otrzymują prezesowie dużych firm, lecz tym razem to, co zrobił w tym roku Hjulmand jako szef drużyny narodowej było tak spektakularne, że stał się wzorem dla innych szefów bez względu na branżę, w której działają - powiedziała dyrektor Lederne Bodil Nordesgaard.

 

ZOBACZ TAKŻE:  PKO BP Ekstraklasa: Stadion we Wrocławiu zmienił nazwę

 

Podkreśliła, że Hjulmand, od dramatycznej sytuacji, kiedy w pierwszym meczu mistrzostw Europy w czerwcu Christian Eriksen padł nieprzytomny z powodu ataku serca na murawę stadionu Parken na oczach milionów Duńczyków, do spektakularnego awansu do półfinału turnieju zjednoczył cały kraj.

 

- Walcząc ze wszystkimi przeciwnościami pokazał się jako świetny szef, który razem z podwładnymi potrafił stworzyć wspólnotę pełną radości. Od wielkiej wizji do najmniejszych detali, jak koncertowy pianista wykorzystał całą klawiaturę środków. Przede wszystkim jednak jako szef pokazał ludzką twarz - dodała.

 

Lederne przyznaje nagrodę od 2002 roku i jest ona uważana za najbardziej prestiżową w świecie biznesu. Hjulmand jest 20. laureatem i pierwszą osobą ze świata sportu.

 

Dania jest jednym z finalistów przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze.

PS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie