3:0 po raz czwarty! Siatkarze reprezentacji Polski nie zwalniają tempa

3:0 z Białorusią, 3:0 z Łotwą, 3:0 z Ukrainą, a teraz 3:0 z Estonią. Reprezentacja Polski U–18 wygrała do tej pory bez straty seta wszystkie mecze rozgrywanych w Erywaniu mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA).

W piątek, po dość jednostronnym spotkaniu, zawodnicy trenera Macieja Bartodziejskiego uporali się z Estonią. Pierwszy set w zasadzie ustawił resztę meczu, wykazując różnicę poziomów obu zespołów. Choć dwa dni wcześniej Estończykom udało się urwać pierwszego seta w meczu z Rosją, w starciu z Polakami byli bezradni, nawet nie popełniając zbyt wielu własnych błędów. Na osiemnaście prób ataku Polaków, aż trzynaście trafiło w boisko przeciwników, a pozostałe osiem punktów nasza drużyna zdobyła blokiem.

Chociaż w kolejnych partiach skuteczność nie była już tak wysoka i częściej zdarzały się błędy, Estonia pozostała bez szans, z całego spotkania tylko jeden set potrwał dłużej niż 20 minut.

Przed reprezentacją Polski jeszcze dwa dni grania: w sobotę z gospodarzami turnieju, którzy nie wygrali dotąd ani seta, a w niedzielę z reprezentacją Rosji. Stawką rozgrywanych w stolicy Armenii mistrzostw EEVZA jest kwalifikacja do przyszłorocznych mistrzostw Europy U–18.