Grzegorz Bociek wraca do PlusLigi!

Siatkówka
Grzegorz Bociek wraca do PlusLigi!
fot.
Grzegorz Bociek w barwach ZAKSY dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski.

Rozgrywki 2021/22 rozpoczął w Tauron 1. Lidze jako atakujący Chemeko-System Gwardii Wrocław, sezon będzie jednak kontynuował w PlusLidze. Grzegorz Bociek rozwiązał umowę za porozumieniem stron i wraca do ekstraklasy. Według nieoficjalnych informacji zasili ekipę Cuprum Lubin.

– Mieliśmy ogromne nadzieje związane z Grzegorzem, ale realia okazały się nieco inne. W ostatnim czasie do naszego klubu zgłosiła jedna z ekip z PlusLigi, która bardzo zabiegała o to, żeby Grzegorz kontynuował grę w ich w klubie. Nie chcieliśmy robić mu problemów z tego powodu, dlatego po wspólnych rozmowach podjęliśmy decyzję, że nasza umowa zostanie zakończona za porozumieniem. Dziękujemy mu bardzo za czas spędzony w naszej drużynie i życzymy powodzenia w nowym klubie – powiedział prezes Gwardii Łukasz Tobys.

 

Zobacz także: Pary 1/16 finału Pucharu Polski siatkarzy

 

Grzegorz Bociek ma 30 lat i ogromne ligowe doświadczenie. Grał wcześniej w takich klubach, jak MUKS Tomaszów Mazowiecki, PGE Skra Bełchatów (2010–12), AZS Częstochowa (2012–13), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (2013–17) oraz Aluron CMC Warta Zawiercie (2017–21). Największe sukcesy osiągnął z ZAKSĄ, w barwach której dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski (2016, 2017) i dwa razy zdobył Puchar Polski (2014, 2017). Ma również na koncie występy w reprezentacji Polski.

 

 

W związku z wolnym wakatem na pozycji atakującego, włodarze klubu z Wrocławia rozpoczęli już poszukiwania siatkarza, który uzupełni skład Chemeko-System Gwardii Wrocław do końca sezonu.

RM, Polsat Sport, Chemeko-System Gwardia Wrocław
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie