Baraże MŚ 2022: Wyniki losowania. Z kim zagra Polska?

Piłka nożna
Baraże MŚ 2022: Wyniki losowania. Z kim zagra Polska?
fot. Cyfrasport
Wyniki losowania baraży MŚ 2022

Za nami losowanie par barażów o awans do mistrzostw świata 2022. Reprezentacja Polski zmierzy się na wyjeździe z Rosją. W przypadku wygranej Biało-Czerwoni zagrają o kwalifikację na mundial z lepszym z pary Szwecja - Czechy. Przedstawiamy pełne wyniki losowania.

Polacy zajęli drugie miejsce w grupie I. Podczas dziesięciu spotkań uzbierali 20 punktów. Lepsi od podopiecznych Paulo Sousy byli tylko Anglicy, którzy zdobyli 26 "oczek". Przez porażkę z Węgrami w ostatniej kolejce fazy grupowej "Biało-Czerwoni" nie zostali rozstawieni w barażach. To oznacza, że najbliższego spotkania nie zagrają na własnym stadionie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Liczby obnażają Sousę, jest gorszy od Brzęczka

 

Podczas losowania Polacy mogli trafić na: Włochy, Portugalię, Szwecję, Rosją, Szkocję lub Walię. Reszta zespołów biorących udział w barażach to: Macedonia Północna, Turcja, Ukraina, Austria i Czechy. 

 

Baraże zostaną rozegrane 24 i 25 marca (półfinały) oraz 28 i 29 marca (finały). Czy polskiej drużynie narodowej uda się awansować na mundial?

 

12 uczestników baraży zostało podzielonych na trzy ścieżki (A, B i C) po cztery zespoły. W każdej z tych ścieżek rozegrany zostanie "miniturniej" - półfinały i finał (bez meczów rewanżowych), przy czym rozstawione zespoły są gospodarzami półfinałów i nie trafiły na siebie w tej fazie.

 

Zwycięzcy finałów ścieżek A, B i C zakwalifikują się do przyszłorocznego mundialu.

 

Już wiemy, że reprezentacja Polski zmierzy się z Rosją na wyjeździe. Jeśli jednak Polacy pokonają "Sborną", mecz finałowy rozegrają u siebie. Wtedy zmierzą się z lepszym z pary Szwecja - Czechy. Oto pełne wyniki losowania. 

 

Wyniki losowania baraży o awans do MŚ 2022: 

 

Ścieżka A: 

 

Szkocja - Ukraina

Walia - Austria

 

Ścieżka B:

 

Rosja - Polska

Szwecja - Czechy

 

Ścieżka C: 

 

Włochy - Macedonia Północna

Portugalia - Turcja

AA, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie