Fortuna 1 Liga: Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Relacja i wynik na żywo

Czas na jeden z ciekawszych meczów 19. kolejki Fortuna 1 Ligi: Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Czy piłkarze z Bielska-Białej rozgromią kolejnego rywala po tym, jak ograli Widzew Łódź i Górnik Polkowice w stosunku 4:0? Relacja i wynik na żywo z meczu Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała od 20:30.

Podbeskidzie z 33 zdobytymi bramkami jest najskuteczniejszą drużyną Fortuna 1 Ligi. Duża w tym zasługa najlepszego strzelca drużyny, doświadczonego Kamila Bilińskiego, który w 16 meczach strzelił 13 goli i zanotował 4 asysty. Biliński trafia do siatki średnio co 106 minut.

Na uwagę zasługuje również jednak dobra postawa "Górali" w defensywie w ostatnich dwóch spotkaniach. Podbeskidzie nie straciło bramki od 187 minut, w czym duża zasługa byłego gracza Odry Opole Mateusza Wypycha, który pojawił się w wyjściowej jedenastce w starciu z Widzewem. Środkowy obrońca pozostał w składzie również w starciu z Górnikiem Polkowice, a teraz przyjdzie mu stanąć naprzeciwko byłych kolegów.

- Na pewno sentyment do opolskiego klubu pozostał. Spędziłem w Odrze dwa lata i to był owocny czas, bo bardzo się rozwinąłem, dlatego cieszę się, że będę mógł zmierzyć się w Bielsku-Białej z Odrą - mówi Wypych.

Starcie 19. kolejki odbędzie się na stadionie Podbeskidzia ze względu na problemy licencyjne opolan. Obiekt Odry przy ulicy Oleskiej 51 w Opolu nie ma systemu podgrzewanej murawy, a to oznacza – w myśl podręcznika licencyjnego – że od początku listopada do końca marca nie spełnia wymogów zaplecza ekstraklasy.

Relacja i wynik na żywo z meczu Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała od 20:30.