PlusLiga: Projekt wygrał w Suwałkach

W spotkaniu otwierającym 9. kolejkę PlusLigi MKS Ślepsk Malow Suwałki przegrał z Projektem Warszawa 1:3. Siatkarze ze stolicy wygrali po wyrównanej walce, mimo braku dwóch podstawowych zawodników – Dusana Petkovicia i Piotra Nowakowskiego.

Gospodarze dobrze rozpoczęli to spotkanie (8:4), przez pewien czas przeważali, jednak rywale odrobili straty (13:13). Byli skuteczniejsi w ataku i lepiej prezentowali się w polu zagrywki. Od stanu 14:15 do 14:21 poszła punktowa seria, która właściwie rozstrzygnęła losy seta. Zepsuta zagrywka gospodarzy ustaliła wynik na 18:25.

W drugim secie suwalczanie również zanotowali udany początek, tym razem jednak nie oddali rywalom inicjatywy. Wynik długo oscylował wokół remisu. Partię rozstrzygnęły dwie akcje od stanu 23:23 – Cezary Sapiński dwukrotnie skutecznie zaatakował ze środka i Ślepsk wygrał 25:23.

Trzecia odsłona również przyniosła wyrównaną walkę obu drużyn. Końcówkę od stanu 21:22 lepiej rozegrali jednak siatkarze trenera Andrei Anastasiego. Michał Superlak popisał się skutecznym atakiem, Igor Grobelny asem serwisowym i goście mieli piłkę setową (21:24). Brakujący punkt dał im atak ze środka w wykonaniu Jakuba Kowalczyka (22:25).

Goście zwietrzyli szansę na zgarnięcie pełnej puli i dobrze rozpoczęli czwartego seta (2:5). Siatkarze Ślepska nie rezygnowali jednak i do samego końca toczyli zaciętą walkę z przeciwnikami. Podobnie jak w drugim secie, zadecydowały dwie akcje od stanu 23:23. Skuteczny atak Andrzeja Wrony i pomyłka Adriana Buchowskiego (23:25).

Skrót meczu Ślepsk - Projekt:

Najwięcej punktów: Bartłomiej Bołądź (11), Adrian Buchowski (11), Cezary Sapiński (11), Piotr Łukasik (10), Andreas Takvam (10) – Ślepsk; Bartosz Kwolek (21), Igor Grobelny (20), Michał Superlak (19) – Projekt. Goście byli skuteczniejsi w ataku, lepiej punktowali zagrywką (3–8, 4 asy Grobelny) i lepiej radzili sobie w końcówkach setów. MVP: Bartosz Kwolek (18/34 = 53% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 2 bloki).

Projekt Warszawa wygrał po raz siódmy w swym dziesiątym meczu tego sezonu, ma na koncie 21 punktów i wskoczył na pozycję wicelidera tabeli. Ślepsk z dziewięciu meczów przegrał siedem (w tym trzy ostatnie), ma sześć oczek na koncie i zajmuje 12. pozycję.

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Projekt Warszawa 1:3 (18:25, 25:23, 22:25, 23:25)

Ślepsk: Adrian Buchowski, Cezary Sapiński, Bartłomiej Bołądź, Piotr Łukasik, Andreas Takvam, Josua Tuaniga – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Mateusz Laskowski, Łukasz Makowski, Łukasz Rudzewicz, Paweł Halaba, Przemysław Smoliński, Kevin Klinkenberg. Trener: Andrzej Kowal.
Projekt: Igor Grobelny, Jakub Kowalczyk, Michał Superlak, Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona, Angel Trinidad De Haro – Damian Wojtaszek (libero) oraz Jay Blankenau. Trener: Andrea Anastasi.

Terminarz i plan transmisji 9. kolejki PlusLigi:

2021-11-26: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Projekt Warszawa 1:3 (18:25, 25:23, 22:25, 23:25)
2021-11-27: Aluron CMC Warta Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-27: GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-27: Asseco Resovia – LUK Lublin (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-28: Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-28: Indykpol AZS Olsztyn – Stal Nysa (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-29: Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).