Liverpool rozbił Southampton z Janem Bednarkiem w składzie

Southampton, z obrońcą Janem Bednarkiem w podstawowym składzie, przegrał na wyjeździe z Liverpoolem 0:4.

Southampton, z obrońcą Janem Bednarkiem w podstawowym składzie, przegrał na wyjeździe z Liverpoolem 0:4 w 13. kolejce angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Polak grał do końca pierwszej połowy. Gospodarze awansowali na drugie miejsce w tabeli.

"Święci" stracili pierwszego gola już w drugiej minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Portugalczyk Diogo Jota. Ten sam piłkarz zdobył później drugą bramkę (32.), a kolejne były dziełem Hiszpana Thiago Alcantary (37.) i Holendra Virgila van Dijka (52.).

Liverpool ma 28 punktów i traci jeden do Chelsea. Londyńczycy w niedzielę podejmą Manchester United. Na trzeciej pozycji jest broniący tytułu Manchester City - 26 pkt. Mistrz zmierzy się w niedzielę u siebie z czwartym West Ham United - 23. W bramce gości wystąpi prawdopodobnie Łukasz Fabiański.

Southampton ma 14 pkt i jest na 14. pozycji.

W sobotę cały mecz w barwach Aston Villi rozegrał Matty Cash, a jego zespół pokonał na wyjeździe Crystal Palace 2:1. Mający polskie obywatelstwo od końcówki października boczny obrońca dostał w pierwszej połowie żółtą kartkę. Zespół z Birmingham ma 16 punktów i jest na 11. pozycji, tuż za swoim sobotnim rywalem.