PŚ w biathlonie: Sturla Holm Laegreid wygrał bieg na 20 km, Polacy daleko

Norweg Sturla Holm Laegreid wygrał w Oestersund bieg indywidualny na 20 km, pierwsze w tym sezonie zawody mężczyzn w Pucharze Świata w biathlonie. Polacy spisali się słabo - najlepszy z nich Grzegorz Guzik zajął 66. miejsce.

Laegreid strzelał w sobotę bezbłędnie i uzyskał blisko minutę przewagi nad swoim rodakiem Tarjei Boe, który miał dwa pudła. Trzecie miejsce zajął Francuz Simon Desthieux, który również pomylił się dwukrotnie.

Piąty czas uzyskał zdobywca Kryształowej Kuli w ostatnich trzech sezonach Norweg Johannes Thingnes Boe, młodszy brat Tarjei.

Guzik miał 6.22,2 straty do triumfatora. Przemysław Pancerz zajął 94. miejsce (9.14,4), a Wojciech Filip i Łukasz Szczurek nie zmieścili się w pierwszej setce.

Wcześniej na dystansie 15 km rywalizowały kobiety. Zwyciężyła Czeszka Marketa Davidova, a najlepsza z Polek Anna Mąka zajęła 45. miejsce.