PŚ w short tracku: Natalia Maliszewska upadła w półfinale na 500 m w Dordrechcie

Natalia Maliszewska upadła w półfinale rywalizacji na 500 m - swoim koronnym dystansie.

Natalia Maliszewska upadła w półfinale rywalizacji na 500 m - swoim koronnym dystansie - w zawodach Pucharu Świata w short tracku w holenderskim Dordrechcie i została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu.

Polka przewróciła się - bez kontaktu z żadną rywalką - na początku drugiego biegu półfinałowego. Z niego do finału awansowały Holenderka Suzanne Schulting i Rosjanka Jelena Seregina.

Maliszewskiej zabraknie w finale B. Została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji.

Wcześniej w sobotę łyżwiarka Juvenii Białystok nie zakwalifikowała się także do finału na 1500 m.

Zawody w Dordrechcie to czwarta i ostatnia runda zaliczana do kwalifikacji olimpijskich.

W październiku Maliszewska świetnie spisywała się na 500 m, zajmując w PŚ pierwsze miejsce w Pekinie i drugie w Nagoi. Z kolei przed tygodniem w Debreczynie uplasowała się na szóstej pozycji i straciła prowadzenie w pucharowej klasyfikacji. Na Węgrzech była za to trzecia na 1000 m.