Ligue 1: Kolejne zwycięstwo Paris Saint-Germain. Sergio Ramos zadebiutował w drużynie

Piłkarze Paris Saint-Germain po wyjazdowym zwycięstwie nad Saint-Etienne 3:1 umocnili się na prowadzeniu w tabeli francuskiej ekstraklasy i do 12 punktów powiększyli przewagę nad drugim po 15 kolejkach zespołem Rennes.

Zamykający tabelę gospodarze - na delikatnie przyprószonym śniegiem boisku - objęli prowadzenie w 23. minucie po strzale Denisa Bouangi. Przełomowe okazały się jednak ostatnie sekundy przed przerwą. Najpierw czerwoną kartką za faul na Brazylijczyku Neymarze został ukarany Timothee Kolodziejczak, a po chwili Lionel Messi dośrodkował idealnie na głowę Marquinhosa i Brazylijczyk doprowadził do remisu.

W drugiej połowie słynny Argentyńczyk jeszcze dwukrotnie otworzył kolegom drogę do bramki miejscowych - najpierw swojemu rodakowi Angelowi Di Marii, a w końcówce ponownie Marquinhosa.

Kilka minut wcześniej kontuzji kostki nabawił się Neymar. Brazylijczyk opuścił boisko na noszach.

Innym ważnym wydarzeniem był debiut w stołecznej drużynie Sergio Ramosa. 35-letni Hiszpan latem podpisał kontrakt, ale z różnych powodów - głównie zdrowotnych - dopiero w niedzielę mógł pojawić się na boisku.

To już 13. wygrana PSG w tym sezonie. Walczący o odzyskanie tytułu paryżanie stracili tylko pięć punktów i z dorobkiem 40 zdecydowanie prowadzą w tabeli.

Na drugie miejsce z 28 pkt awansowało Rennes, które po golach Gaetana Laborde i Belga Jeremy'ego Doku pokonało na wyjeździe Lorient 2:0. To szóste zwycięstwo w ostatnich siedmiu meczach ligowych tej ekipy.

Punkty w tej kolejce straciły trzecia w tabeli Nicea (0:1 z Metz) i czwarty Lens (2:2 z Angers), którego zawodnikiem jest Przemysław Frankowski. Ich strata do lidera wynosi już, odpowiednio, 14 i 15 "oczek".

Na piątej pozycji z 23 pkt plasuje się Olympique Marsylia. Zespół Arkadiusza Milika wieczorem podejmie 16. w tabeli drużynę Troyes.