Napoli - Lazio: Piotr Zieliński z kolejnym golem, pewna wygrana gospodarzy

Piotr Zieliński otworzył wynik meczu Napoli - Lazio.

SSC Napoli rozbiło SS Lazio w niedzielnym hicie Serie A. Gospodarze triumfowali 4:0, a wynik meczu otworzył Piotr Zieliński.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla ekipy Luciano Spallettiego - już po 10 minutach prowadzili bowiem 2:0. Najpierw swojego gola strzelił Zieliński, a kilka chwil później wynik podwyższył Dries Mertens, świetnie zachowując się w polu karnym Lazio.

Po dwóch kwadransach było już 3:0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Mertens, tym razem pokonując kapitalnym strzałem zza pola karnego Pepe Reinę, byłego bramkarza Napoli. Choć Lazio próbowało kontrować i swojej szansy szukał między innymi Luiz Alberto, do przerwy Napoli prowadziło trzeba bramkami.

Po przerwie spotkanie się uspokoiło - Napoli kontrolowało boiskowe poczynania i nie forsowało tempa, a nieco zrezygnowane Lazio nie dążyło do odwrócenia losów meczu. Ostatecznie gospodarze strzelili kolejnego gola w 85. minucie. Dokładnym strzałem z dystansu popisał się Fabian Ruiz i ustalił wynik niedzielnego starcia.

Napoli, dzięki niedzielnej wygranej, odskoczyło Milanowi, który niespodziewanie przegrał u siebie tego samego dnia z Sassuolo (1:3). Ekipa z południa Włoch ma na swoim koncie 35 punktów i jest samodzielnym liderem Serie A.

SSC Napoli - SS Lazio 4:0 (3:0)
Bramki: Zieliński 7, Mertens 10, 29, Fabian Ruiz 85