PlusLiga: Trefl Gdańsk przegrał z PGE Skrą Bełchatów

Siatkarze PGE Skry wygrali szósty mecz w tym sezonie.

W spotkaniu 9. kolejki PlusLigi Trefl Gdańsk przegrał z PGE Skrą Bełchatów 0:3. Podopieczni trenera Slobodana Kovacia byli faworytami tego starcia – dwa pierwsze sety wygrali bez większych problemów, a wyrównaną walkę obu ekip przyniosła dopiero trzecia partia.

Dominację bełchatowian oglądaliśmy już w pierwszym secie. W środkowej części tej odsłony wynik nie wyglądał jeszcze źle dla gospodarzy (13:16), końcówka toczyła się jednak pod dyktando siatkarzy PGE Skry, którzy byli skuteczniejsi od rywali w ataku. Przyjezdni pewnie zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętował skuteczny atak Milad Ebadipoura (18:25).

Druga odsłona nie miała wielkiej historii. Gospodarze zdecydowanie gorzej od bełchatowian prezentowali się w ofensywie, ale też w bloku (0–3) i zagrywce (1–3). Efekt mógł być tylko jeden – wyraźna przewaga gości na przestrzeni seta (5:8, 9:16, 12:21). Dick Kooy wywalczył piłkę setową, a as serwisowy Mateusza Bieńka ustalił wynik na 13:25.

Przed trzecią partią trener Michał Winiarski trochę przemeblował skład i siatkarze Trefla rozpoczęli od mocnego uderzenia (4:0). Goście błyskawicznie odrobili straty (5:5), a w dalszej części seta oglądaliśmy wyrównaną walkę obu drużyn. Wynik oscylował wokół remisu. Po dwóch asach serwisowych Mariusza Wlazłego gospodarze prowadzili 13:12. Po bloku Bartłomieja Mordyla było 21:20, trzy kolejne akcje padły jednak łupem gości (21:23). Atak blok-aut Milada Ebadipoura oznaczał piłkę meczową, a as serwisowy Karola Kłosa zakończył to spotkanie (22:25).

Skrót meczu Trefl – PGE Skra:

Najwięcej punktów: Mariusz Wlazły (12) – Trefl; Aleksandar Atanasijevic (13), Milad Ebadipour (12), Karol Kłos (12) – PGE Skra. Goście byli skuteczniejsi w ataku (38% - 58%), lepiej też punktowali zagrywką (4–11). MVP: Grzegorz Łomacz.

PGE Skra Bełchatów wygrała szósty mecz w obecnym sezonie, ma na koncie 17 punktów i zajmuje szóste miejsce. Trefl Gdańsk poniósł siódmą porażkę, a czwarte spotkanie z rzędu zakończyło się dla tej drużyny wynikiem 0:3. Siedem zdobytych punktów daje gdańszczanom na ten moment jedenastą lokatę.

Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 0:3 (18:25, 13:25, 22:25)

Trefl: Pablo Crer, Mariusz Wlazły, Bartłomiej Lipiński, Karol Urbanowicz, Lukas Kampa, Moritz Reichert – Dawid Pruszkowski (libero) oraz Łukasz Kozub, Kewin Sasak, Mateusz Mika, Bartłomiej Mordyl. Trener: Michał Winiarski.
PGE Skra: Milad Ebadipour, Mateusz Bieniek, Aleksandar Atanasijevic, Dick Kooy, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz – Kacper Piechocki (libero) oraz Damian Schulz, Robert Taht. Trener: Slobodan Kovac.

Wyniki, terminarz i plan transmisji 9. kolejki PlusLigi:

2021-11-26: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Projekt Warszawa 1:3 (18:25, 25:23, 22:25, 23:25)
2021-11-27: Aluron CMC Warta Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (36:38, 13:25, 14:25)
2021-11-27: GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel 0:3 (17:25, 20:25, 21:25)
2021-11-27: Asseco Resovia – LUK Lublin 1:3 (21:25, 25:23, 22:25, 23:25)
2021-11-28: Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 0:3 (18:25, 13:25, 22:25)
2021-11-28: Indykpol AZS Olsztyn – Stal Nysa (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)

2021-11-29: Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).