PŚ w short tracku: Polska sztafeta kobiet wystąpi w igrzyskach

Zimowe
PŚ w short tracku: Polska sztafeta kobiet wystąpi w igrzyskach
fot. Cyfrasport
Nikola Mazur i Natalia Maliszewska (z prawej).

Polska sztafeta kobiet zajęła trzecie miejsce w finale B na 3000 m zawodów Pucharu Świata w holenderskim Dordrechcie, co oznacza, że awansowała na igrzyska olimpijskie w Pekinie.

Biało-Czerwone, w składzie Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska, uplasowały się w sobotę na czwartej pozycji w swoim wyścigu półfinałowym i niedzielę walczyły o olimpijskie "bilety" w finale B.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ekspert o skoczkach: Czy nasza kadra nie jest za stara?

 

Polki zrealizowały zadanie, zajmując trzecią lokatę z czasem 4.11,513. Lepsze były Rosjanki 4.09,650 i Amerykanki 4.10,359. Zdyskwalifikowano Chinki.

 

W niedzielę Maliszewska startowała także indywidualnie w ćwierćfinale na 1000 m i zajmując drugie miejsce w pierwszym biegu zakwalifikowała się do półfinału.

 

W październiku liderka reprezentacji Polski świetnie spisywała się na 500 m - pierwsza lokata w Pekinie i druga w Nagoi. Z kolei przed tygodniem w Debreczynie była trzecia na 1000 m.

 

W Dordrechcie była dziewiąta na 500 m, a w klasyfikacji PŚ - trzecia, co dało jej awans na igrzyska w Pekinie. Zawody w Holandii są czwartymi i ostatnimi w cyklu eliminacji do IO 2022.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie