Fortuna Puchar Polski: Górnik Łęczna lepszy od Korony w Kielcach

Korona Kielce przegrała na własnym boisku z Górnikiem Łęczna

Korona Kielce przegrała na własnym boisku z Górnikiem Łęczna. Ekipa z PKO BP Ekstraklasy zwyciężyła 2:1 i awansowała do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Był to pierwszy mecz "Złocisto-Krwistych" po zwolnieniu Dominika Nowaka.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie potrafiła zdominować przeciwników. Pierwszą szansę do otwarcia wyniku miała Korona. Dawid Błanik próbował zaskoczyć Macieja Gostomskiego strzałem z dystansu. Bramkarz Górnika bez problemu obronił to uderzenie. W 25. minucie byłemu zawodnikowi Sandecji Nowy Sącz udało się wpisać na listę strzelców. Pomocnik wykorzystał podanie Jacka Podgórskiego, oszukał golkipera gości i zapewnił "Złocisto-Krwistym" prowadzenie.

W 60. minucie piłkarze z Łęcznej byli blisko wyrównania. Piłka została dośrodkowana w pole karne kielczan, a strzał głową oddał Bartosz Śpiączka. Futbolówka odbiła się od poprzeczki, po czym przejęli ją gospodarze. Mimo to Górnik się nie poddawał, przez co na lekko ponad dwadzieścia minut przed końcem podstawowego czasu gry padła druga bramka w tym spotkaniu. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał były zawodnik Korony Kielce Bartosz Rymaniak.

Pod koniec starcia ekipie przyjezdnych udało się wyjść na prowadzenie. Dobrze w polu karnym odnalazł się Śpiączka. Po strzale doświadczonego napastnika piłka odbiła się od jednego z defensorów Korony. Rykoszet zmylił Marcela Zapytowskiego, który nie miał szansy na skuteczną interwencję. Ten gol zapewnił Górnikowi awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski.

Korona Kielce - Górnik Łęczna 1:2
Bramki: Błanik 25 - Rymaniak 67, Śpiączka 82

Korona Kielce: Marcel Zapytowski - Adrian Danek, Mario Zebić, Michał Koj (41. Przemysław Szarek), Łukasz Sierpina - Jacek Podgórski, Marcin Szpakowski, Marcel Gąsior, Filipe Oliveira (65. Zvonimir Petrović), Dawid Błanik (65. Jakub Łukowski) - Adam Frączczak (79. Jakub Górski).

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Bartosz Rymaniak, Kryspin Szcześniak, Tomasz Midzierski (46. Leandro), Daniel Dziwniel - Michał Goliński, Tomasz Tymosiak (46. Alex Serrano), Janusz Gol (64. Przemysław Banaszak), Damian Gąska (90. Serhij Krykun), Jason Lokilo - Bartosz Śpiączka (86. Szymon Drewniak).

Żółte kartki: Podgórski, Łukowski - Lokilo, Rymaniak, Śpiączka, Goliński