Marta Gęga: To będą moje ostatnie mistrzostwa świata

Piłka ręczna
Marta Gęga: To będą moje ostatnie mistrzostwa świata
Fot. PAP/EPA
Marta Gęga: To będą moje ostatnie mistrzostwa świata

- Wypadłam z gry w barażach przez kontuzję achillesa. Zgrywałyśmy się wtedy, a ja byłam głównym defensorem w drużynie. Odpadłam dzień przed wylotem. Nasze odczucia były sprzeczne w stosunku do tego, co się wydarzyło. Ale jesteśmy doświadczonym zespołem i myślę, że ten zespół pokaże charakter - powiedziała Marta Gęga.

Jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w drużynie odniosła się również do kwestii powołań oraz braku Karoliny Kudłacz. 

 

- Wszystkie nasze sprzeczne odczucia były na początku i zostały wyjaśnione i pogrzebane. Pozdrawiam "Kudi", mam nadzieję, że trzyma się emocjonalnie dobrze. Wierzę, że będzie nas wspierać, bo jej serce pozostaje w tej kadrze - mówiła Gęga. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje polski piłkarz ręczny. Miał 23 lata 

 

Polki przygotowują się do mistrzostw świata, które odbędą się w Hiszpanii. Nasze reprezentantki skupiają się obecnie na wyeliminowaniu błędów w grze. 

 

- Czas jest krótki, ale staramy się poprawić te rzeczy, które nie wychodziły w poprzednich spotkaniach. Chcemy popełnić jak najmniej błędów na turnieju - tłumaczyła. 

 

Pierwszy mecz na mundialu Polki rozegrają z Serbkami. Rywalki z Bałkanów wyjdą na mecz jednak osłabione. Gęga podkreśliła, że ona i jej koleżanki z zespołu nie zamierzają kalkulować. 

 

- Nie chcemy kalkulować i stwarzać żadnego outsidera i lidera. Mamy informacje, ilu wiodących zawodniczek z Serbii nie będzie. Ale nie chcemy mówić o tym, z kim możemy potencjalnie wygrać lub przegrać - wyjaśniała. 

 

35-latka zapowiedziała również, że najbliższy mundial będzie jej ostatnim w karierze. 

 

- To są moje ostatnie mistrzostwa świata. Nie chcę narzucać sobie wielkiej presji. Chciałabym zagrać jak najlepiej, chcę pomóc temu zespołowi zajść jak najdalej.

 

Cała rozmowa w poniższym materiale wideo. 

 

Szymon Rojek, mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie