Paola Egonu bohaterką największego transferu w historii siatkówki?!

Siatkówka
Paola Egonu bohaterką największego transferu w historii siatkówki?!
fot. PAP
Paola Egonu bohaterką największego transferu w historii siatkówki?!

Paola Egonu od lat należy do najlepszych siatkarek świata. Aktualnie jest zawodniczką Imoco Volley Conegliano, lecz niedługo może się to zmienić. O jej względy zabiegają zespoły z Turcji, które zamierzają przedstawić jej wyjątkowo korzystną ofertę finansową.

Reprezentantka Włoch ma za sobą świetny okres. Została MVP mistrzostw Europy, finału Ligi Mistrzyń oraz krajowego pucharu. Jej wyczyny indywidualne są komentowane bardzo regularnie, gdyż jak mało kto potrafi utrzymać wysoką formę. Nic dziwnego, że interesują się nią inne kluby. Ostatnio dużo mówiło się o tureckich ekipach, takich jak VakifBank oraz Fenerbahce.

 

Zobacz także: Hit transferowy we Włoszech

 

Ten drugi klub zgłosił się po Egonu na początku 2021 roku, jednak mimo oferty 1 miliona euro strony nie doszły do końcowego porozumienia. Teraz ma się to zmienić, jednak negocjacje mają ruszyć dopiero na koniec sezonu. Włoski dziennikarz Gian Luca Pasini poinformował, że Fenerbahce zamierza zaproponować jej 4-letni kontrakt warty sześć milionów euro. Egonu stałaby się najlepiej opłacaną zawodniczką w historii siatkówki.

 

Włoch dodaje też, że bardziej kuszącą ofertą dla siatkarki ma być ta od VakifBanku. Podopieczne Giovanniego Guidettiego w ostatnich kilku sezonach dominują na tureckim rynku, a także nieźle radziły sobie w europejskich pucharach.

 

Na zainteresowanie tureckich klubów zareagował prezes Imoco Pietro Maschio. Włochowi nie spodobały się medialne doniesienia. Przypomnijmy, że jego drużyna już niedługo zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata, na których zobaczymy też ekipy VakifBanku oraz Fenerbahce.

 

Kogo wybierze Egonu?

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie