Radny Wieliczki złożył wniosek o nieuznanie wyników Złotej Piłki

Piłka nożna
Radny Wieliczki złożył wniosek o nieuznanie wyników Złotej Piłki
Fot. PAP
Radny Wieliczki złożył wniosek o nieuznanie wyników "Złotej Piłki"

Wyniki plebiscytu "France Football" wciąż budzą kontrowersje i są szeroko komentowane. Nie brak opinii, że "Złota Piłka" za 2021 roku powinna przypaść Robertowi Lewandowskiemu, a nie Leo Messiemu. O krok dalej poszedł Kamil Jastrzębski. Radny Wieliczki złożył wniosek o poddanie pod głosowanie projektu uchwały ws. nieuznania wyników plebiscytu.

"Doszło do olbrzymiej niesprawiedliwości, a jej ofiarą stał się Robert Lewandowski. W związku z tym – jako radny Wieliczki – proponuję, by miasto symbolicznie ogłosiło, że to Lewandowski jest najlepszym piłkarzem świata" - napisał na Twitterze Jastrzębski. Samorządowiec zaprezentował nawet projekt uchwały. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski pogratulował zdobywcom "Złotej Piłki"

 

 

Pomysł radnego spotkał się z różnymi opiniami. Jedni docenili pomysł i zaproponowali, aby podobną uchwałę poparł m.in. Sejm, inni potraktowali go jako żart. Jak się później okazało, ci drudzy mieli rację. Radny opublikował tweeta, w którym wytłumaczył, że cała akcja  była żartem. 

 

 

Lewandowski zajął drugiej miejsce w plebiscycie "France Football" na najlepszego piłkarza świata. "Złotą Piłkę" po raz siódmy w karierze otrzymał Messi. Kapitanowi reprezentacji Polski przyznano nagrodę dla najlepszego napastnika 2021 roku. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie