Robert Lewandowski jednak otrzyma Złotą Piłkę? Sensacyjne doniesienia

Piłka nożna
Robert Lewandowski jednak otrzyma Złotą Piłkę? Sensacyjne doniesienia
Fot. PAP/EPA
Robert Lewandowski jednak otrzyma Złotą Piłkę? Sensacyjne doniesienia

Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w plebiscycie "France Football" na najlepszego piłkarza świata. Prestiżowa Złota Piłka za 2021 rok przypadła Lionelowi Messiemu. Jak się okazuje, kapitan reprezentacji Polski wciąż może otrzymać nagrodę za 2020 rok. Tak przynajmniej wynika ze słów redaktora naczelnego francuskiego tygodnika.

Pascal Ferre w wypowiedzi dla portalu sport1.de zdradził, że ostateczna decyzja w sprawie Złotej Piłki za rok 2020 jeszcze nie zapadła. Przypomnijmy, że zeszłoroczny plebiscyt został odwołany przez "France Football". Powodem była pandemia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lionel Messi odebrał Złotą Piłkę i opuścił trening. Ma objawy grypy żołądkowej 

 

- Myślę, że nie musimy podejmować decyzji bardzo szybko. Możemy o tym pomyśleć, a jednocześnie szanować historię Złotej Piłki, która opiera się na wyborach - stwierdził Ferre.

 

W związku z tym, że Lewandowski nie otrzymał głównej nagrody za 2021 rok, pojawiły się głosy, że napastnik Bayernu Monachium powinien zostać uhonorowany "zaległym" wyróżnieniem za 2020 rok. To zdanie podziela również Messi, który poparł ten pomysł odbierając w poniedziałek Złotą Piłkę. 

 

Niewykluczone, że "France Football" zdecyduje się przyznać nagrodę Polakowi. Decydujące w tej kwestii będą zapewne najbliższe dni i tygodnie. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie