Euroliga: VBW Arka Gdynia słabsza od Uni Spar

Koszykarki VBW Arki Gdynia przegrały w Gironie z Uni Spar 70:80 w siódmym meczu grupowym Euroligi.

Koszykarki VBW Arki Gdynia przegrały w Gironie z Uni Spar 70:80 (18:18, 18:19, 13:22, 21:21) w siódmym meczu grupowym Euroligi. Mistrzynie Polski odniosły tylko jedno zwycięstwo i zakończyły pierwszą rundę rozgrywek na ostatnim, ósmym miejscu w grupie B.

Zawodniczki VBW Arki zakończyły pierwszą rundę Euroligi wyjazdową porażką w Hiszpanii. W meczu z Uni Spar większość statystyk była na zbliżonym poziomie, kluczową rolę odegrały natomiast straty. Gdynianki odnotowały ich 20, a przeciwniczki osiem, zespół gości miał ponadto zaledwie trzy przechwyty, a miejscowe - 12.

W 18. minucie po akcji najskuteczniejszej w tym spotkaniu Megan Gustafson ekipa z Gdyni wygrywała 36:31. Przyjezdne nie zdołały jednak zejść na przerwę przy korzystnym dla siebie wyniku, bowiem po 20 minutach było 37:36 dla rywalek.

Bardzo słaba w wykonaniu polskiej drużyny okazała się trzecia kwarta. W 29. minucie po rzucie "za trzy" Laiy Flores Uni Spar prowadził 53:43. Na początku ostatniej odsłony przewaga gospodyń wynosiła 12 punktów (61:49), jednak koszykarki trenera Gundarsa Vetry, głównie za sprawą Gustafson, która zdobyła w tym fragmencie osiem punkty, zmniejszyły straty. W 35. minucie zrobiło się 63:59 dla hiszpańskiego zespołu.

Końcówka należała jednak do koszykarek z Girony, które 68 sekund przed ostatnią syreną ponownie miały w zapasie 10 punków. Wygrywały 75:65 i tę różnicę utrzymały do końca spotkania.

W następną środę w inauguracyjnym meczu drugiej rundy Arka podejmie Dynamo Kursk, z którym na początku października przegrała w Rosji 76:86.

Uni Spar Girona - VBW Arka Gdynia 80:70 (18:18, 19:18, 22:13, 21:21)

Uni Spar Girona: Kennedy Burke 16, Rebekah Gardner 15, Binta Drammeh 15, Julia Reisingerova 12, Laia Flores 7, Laia Palau 7, Giedre Labuckiene 4, Julia Soler 4, Iho Tobi 0

VBW Arka Gdynia: Megan Gustafson 24, Morgan Bertsch 20, Marissa Kastanek 8, Alice Kunek 7, Ana-Marija Begic 3, Romane Bernies 3, Kamila Podgórna 3, Klara Lundquist 2, Agata Dobrowolska 0