Fortuna Puchar Polski: Raków Częstochowa w ćwierćfinale! Bruk-Bet Termalica Nieciecza bez argumentów

Fabio Sturgeon zdobył pierwszą bramkę dla Rakowa Częstochowa.

Raków Częstochowa awansował do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Wicemistrzowie kraju w 1/8 finału rozgrywek okazali się lepsi od Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Pokonali na wyjeździe zespół z Małopolski 2:0. Gole dla drużyny spod Jasnej Góry strzelili Portugalczyk Fabio Sturgeon oraz Ben Lederman.

Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla przyjezdnych. Sturgeon otrzymał świetne podanie w pole karne. Zwiódł w nim jednego z obrońców i przymierzył przy samym słupku.

W kolejnych minutach częściej przy piłce utrzymywali się piłkarze Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Mimo optycznej przewagi, nie potrafili wypracować sobie dogodnej pozycji strzeleckiej. Dopiero w 36. minucie bramce częstochowian zagroził Marcin Wasielewski. Jego uderzenie w kapitalnym stylu wybronił 18-letni Kacper Trelowski.

O tym, że niewykorzystane sytuacje potrafią się mścić - przekonali się tuż przed przerwą gospodarze. W "szesnastkę" niecieczan wpadł Fran Tudor. Chorwat minął próbującego interweniować Łukasza Budziłka i wycofał do Ledermana. Ten mocnym strzałem podwyższył wynik meczu.

Po przerwie podopieczni Marka Papszuna powinni prowadzić już 3:0. Ivi Lopez znalazł się w polu karnym, po czym zdecydował się na uderzenie. Futbolówka po jego strzale trafiła jednak w poprzeczkę. Trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem w sytuacji sam na sam znalazł się Daniel Szelągowski, ale po raz kolejny świetną obroną popisał się Budziłek. Ostatecznie wynik się już nie zmienił i to piłkarze Rakowa meldują się w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Raków Częstochowa 0:2 (0:2)
Bramki: Sturgeon 8, Lederman 43

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Łukasz Budziłek - Mateusz Grzybek, Nemanja Tekijaski, Artem Putiwcew (46. Wiktor Biedrzycki), Marcin Wasielewski (46. Bartłomiej Kukułowicz) - Muris Mesanović, Piotr Wlazło, Jakub Pek (46. Samuel Stefanik), Michal Hubínek (87. Sebastian Bonecki), Martin Zeman (67. Roman Gergel) - Kacper Śpiewak

Raków Częstochowa: Kacper Trelowski - Giannis Papanikolaou, Tomas Petrasek, Zoran Arsenić - Fran Tudor, Walerian Gwilia, Ben Lederman (64. Marko Poletanović), Fabio Sturgeon (76. Mateusz Wdowiak), Ivi López (64. Daniel Szelągowski), Patryk Kun (87. Jordan Courtney-Perkins) - Vladislavs Gutkovskis (76. Sebastian Musiolik)

Żółte kartki: Putiwcew, Mesanović - Kun, Papanikolaou, Petrasek

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)