Minister ćwiczył z uczestnikami "PGE Największej Lekcji WF-u"

Inne
Minister ćwiczył z uczestnikami "PGE Największej Lekcji WF-u"
fot. Polsat Sport
Minister ćwiczył z uczestnikami "PGE Największej Lekcji WF-u"

Minister sportu Kamil Bortniczuk wziął udział w "PGE Największej Lekcji WF-u" - wydarzeniu zorganizowanym w Gdańsku przez Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka. W hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena ćwiczyły blisko cztery tysiące uczniów szkół podstawowych z całej Polski! Minister Bortniczuk aktywnie dołączył do zajęć.

"Największa Lekcja WF-u" to przykład projektu realizowanego w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci uruchomionego przez Ministerstwo Sportu.

 

- W regularną aktywność fizyczną dzieci i młodzieży w całej Polsce od 2015 roku zainwestowaliśmy już ponad 1,2 mld zł. Mam nadzieję, że udział w "Największej Lekcji WF-u" i trening pod okiem sportowych mistrzów będzie dla uczniów niezapomnianą pamiątką i być może początkiem pięknej przygody ze sportem - dodał minister.

 

Uczestnikami "PGE Największej Lekcji WF-u" są uczniowie szkół podstawowych z całej Polski. Ideą wydarzenia, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka, jest stworzenie dzieciom i młodzieży z całego kraju udziału w interdyscyplinarnej rywalizacji sportowej. Celem długofalowym – zachęcenie najmłodszych do regularnego uczestnictwa w szkolnych zajęciach WF i podnoszenia sprawności ogólnej, zainteresowanie uprawianiem sportu i aktywnością fizyczną.

 

Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze stronem szkół, placówek edukacyjnych, a przede wszystkim dzieci i ich rodziców. W tym roku na "PGE Największej Lekcji WF-u" pojawiło się łącznie, w turach, 4 tysiące uczestników. Uczniowie zostali podzieleni na kilkanaście grup, trenujących w formie obwodów stacyjnych, dzięki czemu każdy mógł spróbować swoich sił w wielu konkurencjach i sprawdzić się w różnych zadaniach. Nad prawidłowym przebiegiem treningu czuwali trenerzy i wolontariusze pod wodzą Artura Siódmiaka, w przeszłości reprezentanta Polski w piłce ręcznej, a obecnie twórcy "Największej Lekcji WF-u".

 

W wydarzeniu w Ergo Arenie wzięli również udział czynni i byli sportowcy. Ambasadorami projektu zostali m.in. Zofia Noceti-Klepacka, Michał Winiarski, Mariusz Wlazły, Jakub Wawrzyniak. Każdy uczestnik wydarzenia miał okazję uścisnąć dłoń swojego idola i razem z nim stawić czoła sportowemu wyzwaniu.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie