Zlatan Ibrahimović: Robert Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę w tym roku

Piłka nożna
Zlatan Ibrahimović: Robert Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę w tym roku
Fot. PAP/EPA
Zlatan Ibrahimović: Robert Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę w tym roku

Kurz po plebiscycie "France Football" na najlepszego piłkarza świata powoli odpada. Złota Piłka po raz siódmy przypadła Leo Messiemu. Drugie miejsce w głosowaniu zajął Robert Lewandowski. Zdaniem Zlatana Ibrahimovicia prestiżową nagrodę powinien odebrać kapitan reprezentacji Polski.

- Leo Messi żyje dla piłki nożnej. Ale to Robert Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę w tym roku - powiedział w rozmowie z "Corriere della Serra" napastnik AC Milan. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Media: Lewandowski chciałby odejść. Wskazał wymarzony kierunek 

 

 

Wyniki plebiscytu "France Football" wzbudziły duże kontrowersje. Pojawiło się wiele głosów, iż Złota Piłka za rok 2021 powinna przypaść Lewandowskiemu. Za Polakiem opowiedziało się wielu ekspertów i piłkarzy. Jednym z nich jest Szwed. 

 

Swoje najwyższe miejsce w plebiscycie francuskiego tygodnika Ibrahimović zajął w 2013 roku. Wówczas jako zawodnik PSG uplasował się na czwartej lokacie. W tym sezonie Serie A "Ibra" zagrał jak dotąd w ośmiu meczach i zdobył pięć goli dla AC Milan. Statystyki Szweda mogłyby być bardziej okazałe, ale 40-latek w ciągu bieżących rozgrywek kilkukrotnie zmagał się z urazami. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie