Formuła 1: Justin Bieber krytykowany przez obrońców praw człowieka

Moto
Formuła 1: Justin Bieber krytykowany przez obrońców praw człowieka
fot. PAP

Gwiazda muzyki pop, kanadyjski piosenkarz Justin Bieber spotkał się z falą krytyki obrońców praw człowieka po tym, gdy zgodził się wystąpić w niedzielę w Arabii Saudyjskiej na koncercie z okazji wyścigu Formuły 1.

W niedzielę po raz pierwszy w historii zostanie rozegrany wyścig F1 o Grand Prix Arabii Saudyjskiej, który będzie 21., przedostatnią w sezonie rundą mistrzostw świata.

 

ZOBACZ TAKŻE: Umowa z organizatorami GP Hiszpanii przedłużona do 2026 roku

 

27-letni Bieber ma wystąpić w Dżuddzie obok francuskiego DJ-a Davida Guetty i amerykańskiego piosenkarza Jasona Derulo. Aktywiści ruchu oficjalnie wezwali kanadyjską gwiazdę popu do odwołania wizyty z powodu łamania praw człowieka w królestwie.

 

Akcją kieruje Hatice Cengiz, narzeczona saudyjskiego dziennikarza Jamala Khashoggi zamordowanego w 2018 roku w konsulacie swojego kraju w Stambule.

 

"To jest wyjątkowa okazja, aby wysłać światu mocną wiadomość, że twoje imię, talent i popularność nie zostaną wykorzystane do ocieplenia wizerunku reżimu, który zabija swoich przeciwników" - Cengiz napisała w artykule opublikowanym w "Washington Post".

MP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie