Redaktor naczelny "France Football" zabrał głos. Czy Robert Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę?

Piłka nożna
Redaktor naczelny "France Football" zabrał głos. Czy Robert Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę?
fot. PAP/EPA
Czy Robert Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę?

Po ceremonii przyznania Złotej Piłki portal "sport1.de" opublikował krótką wypowiedź szefa "France Football" na temat nagrody za zeszły rok. Teraz obszerniejsze cytaty ujawnił "Bild". Czy Robert Lewandowski otrzyma zaległe wyróżnienie?

Pascal Ferre zaraz po gali zabrał głos w sprawie Złotej Piłki za 2020 rok. - Myślę, że nie musimy podejmować decyzji bardzo szybko. Możemy o tym pomyśleć, a jednocześnie szanować historię Złotej Piłki, która opiera się na wyborach - powiedział redaktor naczelny francuskiego tygodnika.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski po raz kolejny zapisał się w historii polskiego futbolu

 

Wielu ekspertów i kibiców uznało te słowa za potwierdzenie możliwej nagrody dla Lewandowskiego. Warto przypomnieć, że ze względu na pandemię koronawirusa, gala przyznania Złotej Piłki w zeszłym roku została odwołana. Faworytem do zdobycia tego wyróżnienia był kapitan reprezentacji Polski. Odniósł się do tego Lionel Messi, kiedy odbierał Ballon d'Or.

 

- Zasługujesz na Złotą Piłkę. W zeszłym roku wszyscy wiemy, że byłeś najlepszy. Mam nadzieję, że ją otrzymasz, bo na nią zasługujesz i powinieneś mieć ją w domu - powiedział Argentyńczyk do Lewandowskiego. 

 

Teraz "Bild" opublikował szerszą wypowiedź redaktora naczelnego "France Football" na temat nagrody dla napastnika Bayernu Monachium.

 

- Słyszałem, co powiedział Messi. Będziemy o tym rozmawiać i wspólnie podejmiemy decyzję. Nie mamy zamiaru się z tym spieszyć i nie chcę teraz prognozować, ale poświęcimy trochę czasu na zastanowienie - ocenił Ferre.

 

Dziennikarz odniósł się także do obecności polskiego piłkarza na ceremonii przyznania Złotej Piłki. 

 

- Robert to nie tylko świetny piłkarz, ale także fantastyczny człowiek. Już wcześniej wiedział, że nie wygra i nie wiem, ilu zawodników w takiej sytuacji przybyłoby na galę. To było zachowanie fair play - stwierdził.

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie