MŚ piłkarek ręcznych 2021: Polki przegrały z Serbkami na inaugurację. Momenty nie wystarczyły

Piłka ręczna
MVP meczu została uznana Aleksandra Rosiak.

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych przegrała 21:25 z Serbią na inaugurację mistrzostw świata w Hiszpanii. W następnym meczu fazy grupowej Biało-Czerwone zmierzą się z mistrzem olimpijskim - Rosją.

Obie drużyny nie mogły otworzyć wyniku spotkania przez blisko cztery minuty, ale w końcu to Serbki rzuciły pierwszą bramkę. Rywalki grały nieco lepiej od Biało-Czerwonych i prowadziły praktycznie przez całą pierwszą połowę. Jeszcze w 27. minucie karę dwóch minut odbyła Jovanna Stoiljkovic pozwalając Polkom na odrobienie przewagi, ale w tym czasie padło tylko jedno trafienie ze strony Adrianny Górnej. Pierwsza połowa zakończyła się przy stanie 16:13 dla Serbek.

Początek drugiej połowy był fatalny dla Polek, które przez osiem minut nie potrafiły znaleźć drogi do bramki reprezentacji Serbii. Rywalki trafiały za to aż czterokrotnie, a dodatkowo karę dwóch minut dostała Monika Kobylińska. Dobra seria rozpoczęła się tuż po tej fatalnej, bowiem w dwie minuty trafiły kolejno Aleksandra Rosiak, Dagmara Nocuń oraz Magda Balsam, a po jednym golu Jovany Kovacevic znów trafiały Nocuń oraz dwukrotnie Balsam.

Polki miały wiele momentów, w których mogły dopaść Serbię, ale ostatnia szansa została zaprzepaszczona na półtorej minuty przed końcem gdy trafiły kolejno Stoiljkovic oraz Marija Petrovic, a czas wziął jeszcze trener reprezentacji Polski Arne Senstad. Przewaga Serbek była jednak zbyt duża. Polska przegrała swój pierwszy mecz mistrzostw świata w Hiszpanii.

Serbia - Polska 25:21 (16:13)

Serbia: Jovana Risovic, Kristina Graovac - Marija Agbaba, Jelena Agbaba 1, Andela Janjusevic 7, Ana Kojic 2, Tamara Radojevic 1, Tamara Kocic, Jovana Jovovic, Jovana Kovacevic 2, Aleksandra Stamenic, Marija Jovanovic, Natasa Lovric 2, Jovana Stoiljkovic 6, Kristina Liscevic, Marija Petrovic 4.

Polska: Monika Maliczkiewicz, Adrianna Płaczek, Barbara Zima - Aleksandra Zimny, Oktawia Płomińska, Monika Kobylińska 1, Magda Balsam 4, Marta Gęga, Sylwia Matuszczyk, Adrianna Górna 1, Aleksandra Rosiak 6, Natalia Nosek 4, Joanna Szarawaga, Kinga Achruk, Romana Roszak, Dagmara Nocuń 5.

MVP: Aleksandra Rosiak