Piłkarze Atletico Mineiro mistrzem Brazylii po 50-letniej przerwie

Po raz drugi w historii piłkarze Atletico Mineiro Belo Horizonte zdobyli mistrzostwo Brazylii. Poprzedni tytuł wywalczyli pół wieku temu, tj. w 1971 roku.

O zagwarantowaniu sobie pierwszego miejsca przesądziło czwartkowe, wyjazdowe zwycięstwo Atletico nad zespołem Bahia 3:2. Po pierwszej, bezbramkowej połowie gospodarze strzelili dwie bramki. Ale między 73. a 77. minutą drużyna z Belo Horizonte odpowiedziała aż trzema trafieniami (dwa Keno i jedno Hulka, z rzutu karnego).

Na dwie kolejki przed zakończeniem ligi brazylijskiej prowadzi Atletico Mineiro z dorobkiem 81 punktów. Wyprzedza Flamengo Rio de Janeiro 70 pkt (jeden mecz mniej rozegrany) i Palmeiras Sao Paulo 62.

Poprzedni tytuł Atletico wywalczyło w 1971 roku, kiedy to Brazylia zainaugurowała rozgrywki krajowej ligi, po dziesięcioleciach priorytetowego traktowania mistrzostw stanowych.

W 2021 roku piłkarze z Belo Horizonte awansowali także do półfinału Copa Libertadores - południowoamerykańskiego odpowiednika europejskiej Ligi Mistrzów.

W ojczyźnie mają szansę na dublet, bowiem 12 i 16 grudnia zagrają w finale Pucharu Brazylii z Athletico Paranaense.