Polska - Serbia: Relacja i wynik na żywo online

Piłka ręczna

Polska - Serbia to pierwszy mecz podopiecznych Arne Senstada na mistrzostwach świata piłkarek ręcznych. Spotkanie zostanie rozegrane w Llirii. Kto okaże się lepszy? Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Serbia od 20:30 na Polsatsport.pl.

Na poprzednim mundialu w 2019 roku w Japonii zabrakło biało-czerwonych, które w ostatniej fazie eliminacji musiały uznać w dwumeczu wyższość właśnie drużyny serbskiej. Największy sukces ekipa z Bałkanów odniosła w 2013 roku, kiedy sięgnęła po srebrny medal MŚ. W półfinale w Belgradzie pokonała wtedy Polskę (24:18), która ostatecznie zajęła czwarte miejsce, a w finale przegrała z Brazylią 20:22. Przed dwoma laty została sklasyfikowana na szóstej pozycji.

- Skład Serbek się zmienił. Podobnie jak w zespole z Rosji, wiele zawodniczek podziękowało i zrezygnowało z gry w reprezentacji. Na ich miejsce wskoczyło jednak wiele tak samo mocnych zawodniczek i wiemy doskonale, że nie będzie łatwo - powiedziała jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w drużynie narodowej, rozgrywająca Kinga Achruk, cytowana na internetowej stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

W kolejnych spotkaniach grupy B podopieczne norweskiego szkoleniowca Arne Senstada rozegrają w Llirii (25 km od Walencji) 5 grudnia z drużyną Rosyjskiej Federacji Piłki Ręcznej, a 7 grudnia z Kamerunem. Oba pojedynki zaplanowano na godz. 18.

Tytułu broni Holandia, która przed dwoma laty pokonała w meczu o złoto Hiszpanię 30:29. W spotkaniu o brązowy medal Rosja okazała się wtedy lepsza od Norwegii (33:28).

Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Serbia od 20:30 na Polsatsport.pl.