Trener Raul Lozano gościem na meczu Tauron Ligi siatkarek w Opolu

Siatkówka
Trener Raul Lozano gościem na meczu Tauron Ligi siatkarek w Opolu
fot. Cyfrasport

Dokładnie piętnaście lat temu polscy siatkarze wywalczyli w Japonii wicemistrzostwo świata. Drużynę prowadził wówczas trener Raul Lozano. Jak się okazuje, słynny argentyński szkoleniowiec przebywa właśnie w Polsce, a w najbliższy weekend będzie gościem na jednym z meczów Tauron Ligi.

W jednym z meczów 11. kolejki Tauron Ligi UNI Opole – Grot Budowlani Łódź. Jak poinformował klub z Opola, zmagania siatkarek będzie obserwował były selekcjoner reprezentacji Polski.

 

Zobacz także: Najdłuższe akcje 9. kolejki PlusLigi (WIDEO)

 

"Podczas meczu 4 grudnia odwiedzi nas w Opolu szczególny gość. Człowiek, którego kibicom siatkówki przedstawiać nie trzeba. Raúl Lucio Lozano to argentyński trener siatkarski i były siatkarz. W latach 2005–2008 był selekcjonerem reprezentacji Polski, z którą w 2006 roku zdobył wicemistrzostwo świata. Warto dodać, że u boku Lozano w tym czasie pracował trener UNI Opole Nicola Vettori, który był w jego ekipie statystykiem. To nie jedyny były współpracownik Lozano w sztabie UNI. Agustín Ignacio Briscioli, obecny asystent trenera Vettoriego, pracował jako drugi trener reprezentacji Chin u boku Lozano, zanim pojawił się w naszym klubie" – poinformował beniaminek Tauron Ligi.

 

"Jako trener siatkarski Raul Lozano osiągnął wiele sukcesów na skalę światową. Prowadził we Włoszech czołowe drużyny. W karierze klubowej zdobył m.in. Puchar CEV, Klubowe Mistrzostwo Świata, Mistrzostwo Włoch, Superpuchar Włoch, 3 złote medale ligi argentyńskiej. Oprócz sukcesów klubowych ma też bogatą ścieżkę kadrową: dwukrotnie prowadził reprezentację Hiszpanii, a także kadry Polski i Niemiec oraz Iranu. Raul Lozano jest uważany za jednego z najlepszych szkoleniowców na świecie. Jesteśmy zaszczyceni, że będzie wspierał z trybun naszą drużynę w meczu przeciwko Grot Budowlani Łódź" – przeczytaliśmy w mediach społecznościowych klubu.

 

Mecz UNI Opole – Grot Budowlani Łódź w sobotę 4 grudnia o godzinie 19.00; transmisja – Polsat Box Go.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie