Liga rosyjska: Gol Rafała Augustyniaka na wagę wygranej Uralu z drużyną Macieja Rybusa

Rafał Augustyniak zanotował drugie trafienie w sezonie.

Rafał Augustyniak zdobył bramkę na wagę zwycięstwa Uralu Jekaterynburg w wyjazdowym meczu z Lokomotiwem Moskwa 1:0 w 17. kolejce rosyjskiej ekstraklasy piłkarskiej. To jego drugie trafienie w sezonie.

Augustyniak, były zawodnik m.in. Widzewa Łódź, Jagiellonii Białystok i Miedzi Legnica, w 42. minucie wykorzystał rzut karny. W ekipie gospodarzy w pierwszej połowie grał Maciej Rybus.

W 16-zespołowej tabeli Ural, który wygrał po sześciu ligowych spotkaniach bez zwycięstwa, zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 16 punktów. Lokomotiw, który przegrał trzeci kolejny mecz, ma dziewięć więcej i jest piąty.

Liderem z 37 pkt jest broniący tytułu Zenit Sankt Petersburg.

Rosja będzie w marcu przeciwnikiem Polski w półfinale dwustopniowych baraży o awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze. Zwycięzca w decydującym meczu zmierzy się u siebie z lepszym z pary Szwecja - Czechy.