NHL: Winnipeg Jets górą w starciu z New Jersey Devils

Kanadyjczyk Mark Scheifele zdobył trzy gole i miał asystę, a hokeiści Winnipeg Jets pokonali New Jersey Devils 8:4 w piątkowym meczu hokejowej ligi NHL.

Zespół Jets wygrał pierwszą i drugą tercję po 3:2, zaś ostatnią 2:0. Scheifele wpisał się na listę strzelców w 2., 40. i 50. minucie. Natomiast dwie bramki uzyskał Nikolaj Ehlers.

Scheifele popisał się czwartym hat-trickiem w karierze i pierwszym od prawie dwóch lat.

Spotkanie miało bardzo ciekawy przebieg, bowiem "Diabły" ze stanu 0:3 potrafiły wyjść na prowadzenie 4:3.

"Przegrywaliśmy 0:3, ale twardo walczyliśmy. W pewnym momencie pojawiło się jednak zmęczenie, a potem i frustracja" - stwierdził trener Devils Lindy Ruff.

Ekipa Devils po drugiej odsłonie zmieniła bramkarza - Jonathana Berniera (obronił 26 z 32 strzałów) zastąpił Mackenzie Blackwood (6/8).

W Glendale zawodnicy Arizona Coyotes ulegli Vegas Golden Knights 1:7, chociaż po ośmiu minutach był remis 1:1. Po pierwszej odsłonie "Kojoty" przegrywały 1:2, a po drugiej już 1:6. Trzeciego gola straciły grając w liczebnej przewadze.

Dwa trafienia dla "Złotych Rycerzy" zanotował Max Pacioretty.

W drugim meczu sezonu złamał nogę i pauzował w 17 kolejnych, a po powrocie zdobył sześć punktów (po trzy gole i assyty) w sześciu występach.

Odkąd Golden Knights dołączyli do ligi NHL w 2017 roku, wygrali 15 z 21 spotkań z Coyotes.

Debiutująca w rozgrywkach drużyna Seattle Kraken pokonała Edmonton Oilers 4:3.

W 500. występie w NHL Niemiec Leon Draisaitl strzelił gola na 1:1, ale "Nafciarze" wracali do domu bez punktów.