PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel. Transmisja TV i stream online

Siatkówka
PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel. Transmisja TV i stream online
Fot. PAP
Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z Jastrzębskim Węglem.

Indykpol AZS Olsztyn i Jastrzębski Węgiel zmierzą się w meczu 10. kolejki PlusLigi. Obie drużyny plasują się w czołówce tabeli w tym roku, więc czeka nas niezwykle zacięte starcie. Transmisja TV i stream online meczu Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel o godz. 14:45 w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

Przed siatkarzami z Olsztyna kolejne wyzwanie – już w sobotę do Iławy zawita Mistrz Polski, ekipa Jastrzębskiego Węgla. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Andrea Gardiniego, są wiceliderami PlusLigi, z dorobkiem 23 punktów (7 zwycięstw i 3 porażki). Mistrzowie Polski mają jednak problemy kadrowe. Wobec kontuzji podstawowego atakującego – Stephena Boyera, pierwsze skrzypce na ataku gra bardzo dobrze znany kibicom w Olsztynie – Janek Hadrava (2016-2020). Do zespołu w ostatnich dniach powrócili już Rafał Szymura i Szymon Biniek, którzy przebywali na izolacji. Trzon zespołu stanowią także Benjamin Toniutti, Jurij Gladyr, Trevor Clevenot czy Jakub Popiwczak.


Ostatnie dni są intensywne dla ekipy Jastrzębskiego Węgla. W minioną sobotę, Mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe GKS Katowice (MVP – J. Hadrava), aby we wtorek zwyciężyć w Lidze Mistrzów przeciwko bułgarskiemu Hebar Pazardżik (oba spotkania po 3:0). Czy to może mieć wpływ na sobotnie starcie w Iławie?


– Być może bardziej sztab szkoleniowy czy dziennikarze, mogą mieć takie obserwacje. Ja jestem gotowy do gry. Dla mnie to bez znaczenia, czy zespół z którym mam się zmierzyć, zagrał swój ostatni mecz chociażby wczoraj. Kiedy grasz z dobrą drużyną, wszystko może się zdarzyć – podkreślał Taylor Averill.


Indykpol AZS Olsztyn w grudniu czeka prawdziwy sprawdzian. Poza wspomnianym starciem z Jastrzębskim Węglem 10 grudnia Akademicy zmierzą się z Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a 19 grudnia pojadą walczyć o punkty do stolicy kraju z Projektem Warszawa. Jak pójdzie im pierwszy test? Przekonamy się już w sobotę.


Transmisja TV i stream online meczu Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel o godz. 14:45 w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

PI, Indykpol AZS Olsztyn
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie