Premier League: Manchester City pokonał Watford i awansował na pierwsze miejsce

Raheem Sterling zdobył bramkę w meczu z Watfordem.

Piłkarze Manchesteru City awansowali na pierwsze miejsce w tabeli Premier League. W sobotnim meczu 15. kolejki pokonali na wyjeździe Watford 3:1 i tym samym wykorzystali potknięcie Chelsea Londyn. Dotychczasowy lider uległ West Ham United 2:3.

Podopieczni trener Josepa Guardioli dominowali na boisku, a pierwszą bramkę zdobyli już w czwartej minucie za sprawą Raheema Sterlinga. Później dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Bernardo Silva - w 31. i 63. minucie.

Watford stać było jedynie na honorowe trafienie Cucho Hernandeza w 74. minucie.

"The Citizens" tym samym wykorzystali potknięcie Chelsea Londyn, która kilka godzin wcześniej przegrała na wyjeździe z West Ham United Łukasza Fabiańskiego 2:3.

Chelsea wygrywała 1:0 i 2:1 po golach Thiago Silvy w 28. minucie i Masona Mounta w 44. W pierwszej połowie trafienie dla gospodarzy zanotował Manuel Lanzini w 40. minucie z rzutu karnego.

W drugiej części o derbowym zwycięstwie "Młotów" przesądzili Jarrod Bowen (56) i rezerwowy obrońca Arthur Masuaku (87).

W tabeli Manchester City ma punkt przewagi nad Liverpoolem, który 1:0 pokonał na wyjeździe Wolverhampton Wanderers po golu Divocka Origiego w doliczonym przez sędziego czasie gry. Chelsea od lidera dzielą dwa punkty.