PŚ w biathlonie: Triumf Norwegów w sztafecie, Polska zdublowana

Norwescy biathloniści wygrali w Oestersund pierwszą w tym sezonie sztafetę 4x7,5 km w zawodach Pucharu Świata.

Norwescy biathloniści wygrali w Oestersund pierwszą w tym sezonie sztafetę 4x7,5 km w zawodach Pucharu Świata. Drugie miejsce ze stratą 11,2 s zajęła Francja, a na trzecim uplasowała się Rosja - 45,9 s. Polacy zostali zdublowani.

Norwegowie w składzie: Sivert Guttorm Bakken, Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe i Vetle Sjaastad Christiansen bardzo dobrze spisali się na strzelnicy. W ośmiu strzelaniach cała czwórka łącznie dobierała amunicję tylko cztery razy. Drudzy na mecie "Trójkolorowi" pudłowali dwa razy częściej, a "Sborna" musiała pokonać nawet karną rundę.

Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec i Przemysław Pancerz zostali sklasyfikowani na 24. pozycji. Biało-czerwoni zostali zdublowani i musieli zejść z trasy po siódmym strzelaniu.

Na niedzielę w Oestersund zaplanowane są jeszcze: sztafeta kobiet 4x6 km z udziałem Polek oraz bieg na dochodzenie na 12,5 km mężczyzn, do którego nie zakwalifikował się żaden z biało-czerwonych.