PŚ w biegach: Dominacja Norwegów w Lillehammer

Narciarze gospodarzy zdominowali bieg na 15 km techniką dowolną Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. Zwyciężył Simen Hegstad Krueger, który uzyskał czas 32.26,2 i wyprzedził rodaków: o 1,6 s Hansa Christera Holunda i o 17,5 Martina Loewstroema Nyengeta.

W czołowej dziesiątce było aż siedmiu Norwegów. Z reprezentantów innych krajów najlepiej spisali się: Rosjanin Aleksiej Czerwotkin - czwarte miejsce ze stratą 21 sekund i Czech Michal Novak - piąte (21,1 s).

Norweg Johannes Hoesflot Klaebo, który w piątek wygrał w Lillehammer sprint "łyżwą", uplasował się na 12. pozycji, co dało mu dopiero dziewiątą lokatę wśród gospodarzy.

Z Polaków, Dominik Bury był 60. ze stratą 2.33,9 do Kruegera. Pod koniec stawki (ukończyło 73 biegaczy) znaleźli się Mateusz Haratyk - 71. i Michał Skowron - 72.

W klasyfikacji generalnej PŚ, po 5 z 28 zawodów, prowadzi Klaebo 256 punktów, przed Rosjanami: Aleksandrem Bolszunowem 233 i Czerwotkinem 162.

Maciej Staręga jest 70. - 6 pkt, a Bury 76. - 3.