PŚ w saneczkarstwie: Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalski dziewiąci w Soczi

PŚ w saneczkarstwie: Chmielewski i Kowalski dziewiąci w Soczi

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, podobnie jak przed tygodniem, zajęli dziewiąte miejsce w zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie w rosyjskim Soczi. Zwyciężyli reprezentanci gospodarzy Andriej Bogdanow i Jurij Prochorow.

Rosjanie uzyskali czas dwóch ślizgów 1.39,351. Wyprzedzili o 0,134 s Niemców Toniego Eggerta i Saschę Beneckena oraz o 0,179 łotewskich braci Andrisa Sicsa i Jurisa Sicsa.

Polacy uplasowali się na dziewiątej pozycji (strata 0,687 do triumfatorów). Niewiele im zabrakło do dwóch rosyjskich osad - Dmitrij Chaliłow/Stanisław Malcew (siódma lokata) i Aleksander Denisow/Władysław Antonow (ósma).

W klasyfikacji generalnej prowadzą Eggert i Benecken - 245 pkt, przed braćmi Sics - 240 oraz Bogdanowem i Prochorowem - 211.

Podopieczni trenera Marka Skowrońskiego zajmują 12. miejsce - 103 pkt.