Rajd Babrórka: Kajetan Kajetanowicz po raz dziewiąty najszybszy na Karowej

Moto
Kajetan Kajetanowicz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem dziewiąty raz w ostatnich dziesięciu startach wygrali Kryterium Karowa.

Kajetan Kajetanowicz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Skoda Fabia Rally2 Evo) dziewiąty raz w ostatnich dziesięciu startach wygrali w sobotę Kryterium Karowa, kultowy odcinek specjalny rozgrywanej w Warszawie imprezy kończącej krajowy sezon rajdów samochodowych.

Rajdowy wicemistrz świata w kategorii WRC3 przejechał 2,1-kilometrową trasę na ul. Karowej w Warszawie, której wyniki nie są zaliczane do klasyfikacji Rajdu Barbórka, w czasie 1.54,14.

Drugie miejsce zajął trzeci w klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia Rally2 Evo), który był wolniejszy od zwycięzcy o 1,45 s.

Na trzeciej pozycji uplasował się Michał Ratajczyk (Skoda Fabia Rally2 Evo) – strata 2,63 s.

W sobotę triumfator Karowej zwyciężył także, już po raz ósmy w karierze, w Rajdzie Barbórka, w programie którego było sześć odcinków specjalnych.

Krajowy sezon rajdowy 2021 został oficjalnie zakończony. Pierwszą imprezą RSMP w przyszłym roku ma być w dniach 1-2 kwietnia Rajd Nadwiślański, a ostatnią 21-23 października Rajd Koszyc.