Serie A: Gol Piotra Zielińskiego nie wystarczył. Napoli przegrało z Atalantą

Piotr Zieliński zdobył piątą w tym sezonie bramkę we włoskiej ekstraklasie piłkarskiej, ale jego Napoli przegrało u siebie z Atalantą 2:3 w 17. kolejce. Nowym liderem tabeli został AC Milan, który wcześniej w sobotę pokonał u siebie Salernitanę 2:0.

Zieliński trafił do siatki w 40. minucie z bliska, "na raty" - jego pierwszy strzał został zablokowany. Był to gol, który dał zespołowi Napoli, osłabionemu brakiem kilku kontuzjowanych piłkarzy, wyrównanie na 1:1. Wcześniej dla Atalanty trafił Ukrainiec Rusłan Malinowski (7. minuta).

Później to gospodarze objęli prowadzenie, bo na początku drugiej połowy bramkę zdobył Belg Dries Mertens (47.), jednak waleczny zespół z Bergamo zdołał odwrócić losy meczu na swoją korzyść - do wyrównania doprowadził Turek Merih Demiral (66.), a wynik ustalił Szwajcar Remo Freuler (71.).

Napoli poniosło drugą porażkę w tym sezonie i z dorobkiem 36 punktów spadło z pierwszej na trzecią pozycję. Kosztem podopiecznych trenera Luciano Spallettiego swoje lokaty poprawiły AC Milan (w barwach pokonanej przez niego Salernitany kilkanaście minut rozegrał Paweł Jaroszyński) oraz jego lokalny rywal Inter, który gładko pokonał na wyjeździe Romę 3:0. Atalanta jest na czwartym miejscu i ma cztery "oczka" straty do lidera.