Vital Heynen wrócił na salę treningową! Prowadził zajęcia z młodymi siatkarzami

Siatkówka
Vital Heynen wrócił na salę treningową! Prowadził zajęcia z młodymi siatkarzami
fot. Cyfrasport
Vital Heynen był przed laty selekcjonerem reprezentacji Niemiec i jest bardzo ceniony w tym kraju.

Vital Heynen po raz pierwszy od zakończenia pracy z reprezentacją Polski pojawił się na sali treningowej. Szkoleniowiec, jako gość honorowy niemieckiej federacji, wziął udział w zajęciach z młodymi siatkarzami i był bardzo zadowolony z powrotu do trenowania.

W latach 2012–16 Heynen był selekcjonerem reprezentacji Niemiec, z którą wywalczył brązowy medal mistrzostw świata 2014. W latach 2016–19 prowadził natomiast jeden z najlepszych klubów Bundesligi VfB Friedrichshafen. Nic więc dziwnego, że Belg jest niezwykle cenionym szkoleniowcem w tym kraju i otrzymał od DVV propozycję poprowadzenia treningów z młodzieżą.

 

Zobacz także: PZPS wyłonił wąskie grono kandydatów na trenera reprezentacji siatkarzy

 

Zajęcia we Frankfurcie prowadził przez dwa dni, w ostatnim tygodniu listopada. Zawodnicy i trenerzy byli bardzo zadowoleni z możliwości wspólnego treningu z Vitalem Heynenem. Nie ukrywali, że bardzo chcieli się z nim spotkać i nie mogli doczekać się jego wskazówek.

 

Z treningów bardzo zadowolony był również belgijski szkoleniowiec. Miał okazję poprowadzić zajęcia po raz pierwszy od wrześniowych mistrzostw Europy, w których wywalczył z reprezentacją Polski brązowy medal. W ostatnim czasie zakończył formalnie współpracę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i nie ukrywał, że uwielbia treningi siatkarskie i tęskni za salą.

 

– Lubię trenować z zespołami i zawodnikami, by móc grać w siatkówkę na wyższym poziomie. Trening oznacza dla mnie, że staram się jak najlepiej wykorzystać swój zespół. Uwielbiam być na hali sportowej, chłopcy dobrze się bawią, a ja mogę przekazać im coś przez te dwa dni – przyznał Heynen, cytowany przez stronę federacji.

 

Kiedy słynny belgijski szkoleniowiec wróci do treningów z profesjonalną drużyną siatkarską? Jakie ma plany na przyszłość? Być może przekonamy się już wkrótce.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie