PlusLiga: Klęska Asseco Resovii! 0:3 z Treflem na Podpromiu

W meczu 10. kolejki PlusLigi Asseco Resovia przegrała z Treflem Gdańsk 0:3. To trzecia porażka z rzędu drużyny z Rzeszowa, natomiast gdańszczanie przełamali się po serii czterech spotkań przegranych po 0:3.

Premierowa partia toczyła się przy minimalnej przewadze gdańszczan, ale siatkarze Asseco Resovii zdołali odrobić straty (16:16). Końcówka należała jednak do ekipy trenera Michała Winiarskiego. Kluczowa była seria czterech wygranych akcji do stanu 17:22; dwoma asami serwisowymi popisał się wówczas Mariusz Wlazły. W ostatniej akcji seta skutecznym atakiem popisał się Bartłomiej Lipiński (21:25).

Drugą odsłonę rozpoczął asem serwisowym Mateusz Mika, a goście kontynuowali dobrą grę z poprzedniego seta. Nadal dobrze prezentowali się w przyjęciu, a mankamentem w grze rzeszowian były błędy własne. Przewagę mieli siatkarze Trefla (7:10, 9:15, 18:22), a gospodarze nie byli w stanie jej zniwelować. Przestrzelona zagrywka dała przyjezdnym piłkę setową, a blok w kolejnej akcji ustalił wynik na 20:25.

W trzecim secie obraz gry nie uległ zmianie. Gdańszczanie utrzymali siatkarską jakość, a gospodarzy stać było jedynie na pojedyncze zrywy. W środkowej części Trefl miał wyraźną przewagę (11:16). Siatkarze Asseco Resovii nie rezygnowali, gdy Timo Tammemaa popisał się asem serwisowym, zmniejszyli straty do dwóch oczek (19:21). Goście utrzymali jednak przewagę, atak Pablo Crera ze środka dał im piłkę meczową, a atak Lipińskiego zakończył to spotkanie (21:25).

Skrót meczu Asseco Resovia – Trefl:

Najwięcej punktów: Klemen Cebulj (10) – Asseco Resovia; Mateusz Mika (15), Bartłomiej Lipiński (13), Mariusz Wlazły (11) – Trefl. Gdańszczanie byli skuteczniejsi w ataku, lepiej punktowali blokiem (2–6). MVP: Mateusz Mika (12/16 = 75% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 2 bloki).

Asseco Resovia przegrała szóste z dziesięciu rozegranych dotychczas spotkań. To trzecia porażka z rzędu, po 2:3 z PGE Skrą Bełchatów i 1:3 z LUK Lublin. Rzeszowianie z 13 punktami na koncie zajmują siódme miejsce w tabeli PlusLigi. Trefl Gdańsk przełamał się po serii czterech porażek 0:3. Wywalczył 10 punktów (bilans meczów 3–7) i zajmuje dziesiątą pozycję.

Asseco Resovia – Trefl Gdańsk 0:3 (21:25, 20:25, 21:25)

Asseco Resovia: Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga, Sam Deroo, Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj, Klemen Cebulj – Paweł Zatorski (libero) oraz Jakub Bucki, Paweł Woicki, Michał Potera, Timo Tammemaa. Trener: Alberto Giuliani.
Trefl: Mateusz Mika, Pablo Crer, Mariusz Wlazły, Bartłomiej Lipiński, Bartłomiej Mordyl, Lukas Kampa – Maciej Olenderek (libero) oraz Patryk Łaba, Moritz Reichert, Kewin Sasak, Łukasz Kozub. Trener: Michał Winiarski.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 10. kolejki PlusLigi:

2021-12-03: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:23, 25:19)
2021-12-04: Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 18:25, 20:25)

2021-12-05: Asseco Resovia – Trefl Gdańsk 0:3(21:25, 20:25, 21:25)
2021-12-05: LUK Lublin – Cerrad Enea Czarni Radom (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2021-12-05: Stal Nysa – Cuprum Lubin (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-12-06: Projekt Warszawa – Aluron CMC Warta Zawiercie (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).