PŚ w kombinacji norweskiej: Jarl Magnus Riiber znów najlepszy, Szczepan Kupczak 44.

Jarl Magnus Riiber z kolejnym zwycięstwem

Jarl Magnus Riiber odniósł w Lillehammer trzecie zwycięstwo w czwartych w tym sezonie indywidualnych zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Norweg o 13,5 sekundy wyprzedził Austriaka Johannesa Lampartera. 44. miejsce zajął Szczepan Kupczak.

Riiber to najlepszy dwuboista poprzedniego sezonu. Był liderem po skoku i na trasę biegu ruszył 29 sekund przed Lamparterem. Jego prowadzenie nawet przez moment nie było zagrożone.

Trzeci metę - 45,6 s po zwycięzcy - osiągnął Niemiec Eric Frenzel.

Na drodze do kompletu zwycięstw Riiberowi w ubiegłym tygodniu w fińskiej Ruce stanęła dyskwalifikacja w skokach za niezgodny z regulaminem kombinezon.

Kupczak po skoku był 34. Bieg jest jego słabszą stroną i ostatecznie od zwycięzcy okazał się gorszy o 4.56,9 i uplasował się na 44. pozycji.

Riiber jest liderem klasyfikacji generalnej PŚ. Zgromadził 300 punktów, a drugi Lamparter ma 272. Kupczak zajmuje 37. miejsce - 2 pkt.