PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Szóste miejsce i rekord Polski Piotra Michalskiego

Piotr Michalski zajął szóste miejsce w biegu na 500 m w zawodach Pucharu Świata

Piotr Michalski zajął szóste miejsce w biegu na 500 m w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Salt Lake City, bijąc rekord Polski wynikiem 34,235. Poprzedni należał od 2015 roku do Artura Wasia i wynosił 34,42.

Zwyciężył Japończyk Wataru Morishige, który jako jedyny przełamał barierę 34 sekund (33,997). Marek Kania był 14. w grupie A, natomiast w grupie B - Damian Żurek czwarty, zaś Artur Nogal - siedemnasty.

Na 1500 m triumfowała Japonka Miho Takagi, deklasując rywalki. Natalia Czerwonka zajęła 17. miejsce.

W biegu drużynowym w grupie B Szymon Palka, Marcin Bachanek i Artur Janicki uzyskali czwarty czas. Najszybsi byli Rosjanie. Grupa A będzie rywalizować późnym wieczorem czasu polskiego.