PŚ w skokach: W Klingenthal bez Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki nie wystąpi w Klingenthal

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek wystartują w przyszły weekend w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal - poinformował PZN. Polacy słabo wypadli w niedzielnym konkursie w Wiśle.

Dawid Kubacki, mistrz świata z 2019 i zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni z 2020 roku, a także Jakub Wolny, Andrzej Stękała i Klemens Murańka będą trenować w austriackim Ramsau.

"Sztab szkoleniowy podjął decyzję dot. startów naszych skoczków w kolejnych zawodach PŚ. W Klingenthal powalczą: Stoch, Żyła, Zniszczoł i Wąsek. Kubacki, Wolny, Stękała i Murańka udadzą się na treningi do Ramsau wraz z trenerami: Sobczykiem i Maciusiakiem" - przekazał na Twitterze Polski Związek Narciarski.

Konkurs w Wiśle wygrał Austriak Jan Hoerl. Oprócz Stocha, w drugiej serii wystąpili tylko Żyła i Zniszczoł, którzy zajęli ostatecznie 25. i 26. miejsce. Pozostałych ośmiu reprezentantów Polski, w tym Kubacki, nie awansowało do czołowej trzydziestki.

Jak podał portal skijumping.pl, Polacy wywalczyli w sumie 35 pkt, najmniej w zawodach PŚ na własnej skoczni od 19 grudnia 1999 roku, gdy żaden z nich nie dostał się do drugiej serii konkursu w Zakopanem.