Kolejna "szpilka" wbita Legii. Tym razem to dzieło Cracovii

Legia przegrała jedenasty raz w tym sezonie.

Legia Warszawa przegrała 0:1 z Cracovią. Była to jedenasta porażka mistrza Polski w tym sezonie. Kibiców stołecznej ekipy z pewnością nie jest do śmiechu, lecz innych sytuacja wyraźnie bawi, o czym mogą świadczyć wpisy w mediach społecznościowych. Jeden, wyjątkowo zaczepny, pojawił się na Twitterze klubu z Krakowa.

Zwycięstwo zapewnił Cracovii Pelle van Amersfoort, strzelając jedynego gola w 19. minucie meczu. Jeszcze przed przerwą Holender mógł sprokurować rzut karny dla Legii, trafiając łokciem w twarz Mateusza Hołownię.

Sędzia Jarosław Przybył orzekł jednak, że to zawodnik stołecznego klubu przewinił, przyznając piłkę gospodarzom. Jego decyzja wywołała spore kontrowersje i burzliwe dyskusje.

Niemal tak samo duże zainteresowanie wzbudził post opublikowany przez Cracovię w mediach społecznościowych po meczu, na którym widoczne są... dwa pingwiny. Jeden z nich symbolizuje klub z Krakowa, a drugi Legię.

Mistrz Polski po 15 meczach ma na koncie zaledwie 12 punktów i plasuje się na 16. miejscu, które grozi spadkiem z rozgrywek.